BAŞKAN ADAYI MANSUROĞLU'NDAN HGC'YE ZİYARET

Defne Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkan Adayı Erkan Mansuroğlu ve yönetim kurulu üyeleri 15 Ağustos 2021 Pazar günü yapılacak olan Defne Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanlığı Olağan Genel Kurulu öncesinde Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek basın toplantısı düzenledi.

Bir önceki dönem başkanı merhum Yusuf Ceylan’ın ebediyete intikal etmesinin ardından başkanlığa getirildiğini ve bu süre içerisinde esnafın ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Defne Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkan Adayı Erkan Mansuroğlu, “Aramızdan ayrılan başkanlarımızın mesailerine iştirak ederek tecrübelerinden yararlanma imkanım oldu. Yusuf Ceylan başkanımızın vefatından sonra yönetim kurulu ve üyelerimizin teveccühü ile Defne Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanlığı’na seçildim. 8 aydan bu yana yürüttüğüm başkanlık görevinde esnafımızın ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirdik. Özellikle pandemi dolayısıyla beli bükülen esnafımızın kredi borçlarının ötelenmesi ve taksitlendirilmesi için çaba gösterip, gerekli yapılandırmaları yaptık. Bu kısa süre içerisinde kooperatifimizin düzgün, ilkeli ve kurumsal hale gelmesi için yönetim ve denetim kurumumla birlikte elimizden gelen gayreti gösterdik. Türkiye’de kooperatiflerde verilebilecek en yüksek tutar olan 225 bin liralık krediyi esnafımıza kullandırmaya başladık. Esnafımızın ekonomik ve sosyal imkanlarının geliştirilmesi adına kamu kurum ve kuruluşlarımızla işbirliğimizi arttırarak sürdüreceğiz. Başarıyla yürüttüğüme inandığım Defne Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanlığına yeniden aday olduğumu bildirmek isterim. Tekrar seçilmemiz halinde ekip arkadaşlarımla birlikte, üyelerimizin katkısı ile en iyi hizmeti sunacağımın sözünü veriyorum. Unutmayın, hep birlikte daha güçlüyüz.” diyerek sözlerini tamamladı.

VEFAT EDEN KURUCU BAŞKANLARI ANDI

Defne Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Olağan Genel Kurulu hakkında bilgiler veren ve önceki dönemde başkanlık görevinde bulunup vefat edenleri unutmayan Defne Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkan Adayı Erkan Mansuroğlu yaptığı konuşmada, “Bu değerli görevi başarıyla yürüterek ebediyete intikal eden kurucu başkanımız Yunus Öztürk, sonraki başkanımız Yusuf Ceylan ve yönetim kurulu üyemiz Bedi Küçükdüveyki’ye Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Nur içinde yatsınlar.” diyerek anmayı ihmal etmedi.