CHP HATAY MİLLETVEKİLİ TOPAL’DAN HGC’YE ZİYARET

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal ve CHP Antakya İlçe Örgütü, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

HGC Başkanı Abdullah Temizyürek ve yönetim kurulunu ziyaret eden CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal ile CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu basın sektörünün sorunları ve Türkiye genelinde yaşanan sorunlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin 4’üncü Olağan Genel Kurulu sonrasında tebrik ziyaretine yaşanan pandemi süreci nedeniyle gelemediğini belirten CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, yeni seçilen HGC Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Temizyürek ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti ziyareti esnasında konuşan basın mensuplarının çok sorunları olduğunu ifade eden CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, “2002 yılında adalet ve kalkınma düşüncesiyle ümit veren iktidar, basın konusunda kendisinden olmayanı nasıl susturduğunu hepimiz görüyoruz. İktidar basına baskı kurulması konusunda yüksek lisans yapıyor. CHP iktidarında bu son bulacak. Hakikaten ülkemizde son dönemde yaşanan olaylar, gelişmeler hepimizi üzüyor. Kısaca şunu söylemek isterim. Pandemi süreci yaşıyoruz ama buna bir türlü çözüm bulunabilmiş değil. Her şeyi yolunda gösteriyorlar ama Türk Lirası Dolar karşısında değer kaybediyor. İktidar ülkeyi yönetemiyor, ülke sallanıyor. Vatandaşımız işsiz, esnaf kepenk kapattı. Hiçbir şeye çözüm bulunamadı. Bir maske dağıtımı bile gerçekleşmedi. Kredi paketi açıklandı, yine çare etmedi. Çünkü hala birinci dalga devam ediyor. İktidarın ülkeyi yönetemediği ortada ister erken seçim, ister baskın seçim ama bu ülke için seçim kaçınılmaz durumdadır.” dedi.

CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu ise gerçekleştirdiği ziyaret konuşmasında, “Antakya ilçe örgütü olarak basınla sık sık bir araya geleceğiz. Sorunları çözme konusunda konuşacağız. Bizim Antakya ile ilgili projelerimiz var. Bu projelerimizi de hazır hale getirerek basına tanıtacağız. Hep birlikte CHP Antakya İlçe Örgütü olarak güzel çalışmaları yapacağız. Her birinizin ne kadar değerli olduğunu biliyoruz.” dedi.