DEVA PARTİSİ’NDEN HGC BAŞKANI TEMİZYÜREK’E ZİYARET

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Antakya İlçe Başkanı Uğur Çakılı, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek’i çalışma ofisinde ziyaret ederek, partisinin hazırladığı Tarım Eylem Planı ile ilgili bilgiler verdi. 

DEVA Partisi İlçe Başkanı Çakılı’ya, HGC Başkanı Abdullah Temizyürek’e ziyaretinde DEVA Partisi Antakya İlçe Sekreteri Şükrü Korkmaz ve Antakya İlçe Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı Onur Yoğurtçuoğlu eşlik etti.

ÜRETEREK ZENGİNLEŞEN ÇİFTÇİSİNİN HAKKINI VEREN BİR TÜRKİYE HAYAL EDİYORUZ 

Tarımın devasının hazır olduğunu belirten DEVA Partisi İlçe Başkanı Uğur Çakılı, tarımın günümüzde stratejik bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Su ve gıda krizinin kapıya dayandığının farkındayız. Ülkemizi bu krize karşı korumayı bir vatandaşlık görevi olarak görüyoruz. Bu nedenle tarım politikalarına öncelik veriyoruz. DEVA Partisi’nin tarım eylem planını da yarınlarımıza güvenle bakma amacıyla hazırladık. Tarım eylem planımızda, çiftçimizin yaşadığı yakıcı sorunların kısa vadede çözümünü göreceksiniz. Yapısal sorunların yapısal çözümleriyle karşılaşacaksınız. Biz her vatandaşımızın sağlıklı, güvenli, yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamayı hedefliyoruz. Üreterek zenginleşen çiftçisinin hakkını veren bir Türkiye hayal ediyoruz.” dedi.

HGC Başkanı Abdullah Temizyürek’te Çakılı’ya ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, hazırlanan tarım eylem planının ülke ve çiftçiler için hayırlı uğurlu olmasını diledi.