HGC’DEN KAYMAKAM KÜTÜK VE BAŞKAN ERYILMAZ’A ZİYARET

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek ve beraberinde bulunan Yönetim Kurulu Üyeleri Samandağ Kaymakamı Murat Kütük ve Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’ı makamında ziyaret ettiler.

HGC Başkanı Abdullah Temizyürek ve beraberinde bulunan Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Samandağ Kaymakamı Murat Kütük ve Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret esnasında pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin faaliyet yapmadığını belirten HGC Başkanı Abdullah Temizyürek, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük ve Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’a Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ağırlamasından dolayı teşekkür ederek görevinde başarılar diledi.

KAYMAKAM KÜTÜK: BASIN HER ZAMAN GÜÇLÜ OLMALIDIR

HGC Başkanı Abdullah Temizyürek ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Samandağlı basın mensuplarını ağırlamaktan memnun olduğunu belirten Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, “Samandağ’da bulunan yerel basınla her zaman diyalog içindeyiz. Demokraside yasama, yürütme ve yargıdan sonra gelen 4’üncü güç basındır. Basın her zaman güçlü olmalıdır. Özellikle Büyükşehir yasasından sonra yerel basının güçlükler içinde ayakta durmaya çalıştığını biliyoruz. Basınla ilgili elimizden geldiğince bize düşen görev neyse yerine getirmeye çalışıyoruz.” dedi.

BAŞKAN ERYILMAZ: YEREL BASIN OLMAZSA OLMAZIMIZDIR

HGC Başkanı Abdullah Temizyürek ve beraberinde bulunan yönetim kurulu üyelerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyetini aktaran Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz ise yaptığı kısa konuşmada Samandağ İlçesi’nde yapılan hizmetlerle ilgili bilgiler vererek, “Yerel basın olmazsa olmazımızdır. Halkın haber alma aşamasında önemli bir görevi icra ediyorlar. Halkın her an yaşanan gelişmelerden haberdar olması için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyorlar. Bu anlamda Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek, Yönetim kurulu üyeleri ve yerel basınımızın temsilcilerine gerçekleştirdikleri ziyaret dolayısıyla teşekkür ediyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.” dedi.

KALAYCIOĞLU, KAYMAKAM KÜTÜK VE BAŞKAN ERYILMAZ’A KİTABINI HEDİYE ETTİ

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Kalaycıoğlu, son çıkardığı Hatay Halk Bilimi adlı kitabını Samandağ Kaymakamı Murat Kütük ve Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’a hediye etti.