ROTARY HEYETİ’NDEN HGC’YE ZİYARET

2020-2021 Dönemi Rotary 2430. Bölge Federasyon Başkanı Serhan Antalyalı, Hatay’a gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek basın toplantısı gerçekleştirdi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Nihat Mazmanoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından HGC Hizmet Binası’nda karşılanan 2020-2021 Dönemi Rotary 2430. Bölge Federasyon Başkanı Serhan Antalyalı’ya 9’uncu Gruptan Sorumlu Guvernör Yardımcısı Volkan Ekmekçi, Defne Rotary Kulübü Başkanı Nermin Tiftikçi, Antakya Rotary Kulübü Başkanı Hasan Oral ve yönetim kurulu üyeleri katılım gösterdi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etmesinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirten HGC Başkan Vekili Nihat Mazmanoğlu, HGC’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verirken, Rotary Kulübü’nün yaptığı çalışmaları da yakından takip ettiklerini belirtti.

Rotary’nin çalışmaları hakkında bilgiler veren 2020-2021 Dönemi Rotary 2430. Bölge Federasyon Başkanı Serhan Antalyalı ise yaptığı konuşmada, “ Rotary kulüplerine herkes üye olabilir. Rotary kulüpleri, Türkiye Cumhuriyeti Dernekler kanunu çerçevesinde faaliyetlerini sürdürürler. Toplantılarına herkes katılıp izleyebilir. Her kulüp üyesi, Türk vatandaşı olup, Milli değerlerine bağlı, ülkesinin gelişmesi ve modernleşmesi için çaba sarf etme isteğine sahip, kurucumuz Atatürk ilkelerine bağlı, bağımsız ve modern bir Türkiye için çaba gösterir. Bugün Rotary 100 şehit çocuğuna eğitim bursu vermekte ve onların dizüstü bilgisayar ihtiyaçlarını karşılamaktadır.” dedi.

Covid-19 Virüsü Salgını ile mücadele kapsamında Defne Rotary Kulübü tarafından MKÜ Tıp Fakültesi’ne solunum cihazı bağışlandığını belirten 2020-2021 Dönemi Rotary 2430. Bölge Federasyon Başkanı Serhan Antalyalı; “Antakya ve Defne Rotary Kulüpleri de şehrimizin ihtiyaçlarının karşılanmasında ve insan yaşamlarına dokunma noktasında sayısız projeler üretmiştir. Son olarak Defne Rotary Kulübü olarak MKÜ Tıp Fakültesi’ne suni solunum cihazı (Vantilatör) bağışlayarak corona virüsi ile mücadelede şehrimize katkı sağlamıştır. Geleneksel olarak, Antakya Rotary ve Defne Rotary Kulüpleri; Engelsiz dişler projesi, Ev-Ka (Evkadınları)Projesi, Diksiyon ve Etkili konuşma seminerleri, Erken Tanı Hayat kurtarır gibi birçok projeyi hayata geçirmektedir.” dedi.

Öğrencilerin eğitimine de katkı sağladıklarını belirten 2020-2021 Dönemi Rotary 2430. Bölge Federasyon Başkanı Serhan Antalyalı, “Antakya Rotary ve Defne Rotary kulübü olarak öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmak adına hem bursiyerlerine burs vermekte, hem de İş İnsanları İçin Etkili Konuşma, İş başvuru süreçlerinde Cv Hazırlama, Meslek seçimi konusunda rehber olabilecek eğitimler ve belge-dokümanlarla öğrencilere destek olmaya çalışmaktadır. Bu projelerin yanında Rotary 2430 Bölge Federasyonu’nun her yıl bölge projesi olarak belirlediği birçok projeyi ülkemizde ve şehrimizde gerçekleştirmek için kulüplerimizle birlikte ortak çalışmaktayız. Bizleri Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde misafir olarak kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.