ŞAİR BIKMAZ İKİNCİ KİTABINI TANITTI

Asıl işi inşaat mühendisliği olan ve 10 yıldır amatör tiyatro oyunculuğu yapan İskenderunlu Yasenya Bıkmaz, “Simeranya Hikayeleri” adlı ikinci kitabını dün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde “Simeranya Hikayeleri” adlı ikinci kitabının tanıtım toplantısına Kültür Kentleri Birliği Hatay Başkanı Nebih Nafile, ILESAM Hatay İl Temsilcisi M. Adil Çetin ve bazı şairler katılım gösterdi.

Düzenlediği basın toplantısında asıl işinin inşaat mühendisliği olduğunu, 10 yıldır da amatör tiyatroculuk yaptığını belirten Şair Yasenya Bıkmaz, “22 Ocak 1996 yılında İskenderun'da doğumluyum. On yıldır amatör olarak tiyatro oyunculuğu yapmaktayım. Oldukça genç yaşta yazar olma yolunda adım attım. Hikâyelerimden en az birinde kendinize ait bir an, bir duygu bulacağınıza eminim. Asıl işim İnşaat Mühendisliği. İlkokulu Mithat Paşa İlköğretim Okulu'nda, Liseyi Cumhuriyet Anadolu lisesinde okudum. Üniversite eğitimine Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde başlayıp İskenderun Teknik Üniversitesi'ne yatay geçiş yaptım. Ve bu üniversiteden mezun oldum. Kitap tanıtımda bana katkıda bulunan Kültür Kentleri Birliği Hatay Başkanı Şair-Ozan Nebih Nafile’ye ve ILESAM Hatay İl Temsilcisi araştırmacı yazar M. Adil Çetin’e teşekkür ediyorum. Sizlerle bir arada olmaktan mutluyum.” diyerek sözlerini tamamladı.